BOJOVÉ UMENIA A ÚPOLY PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE

Zaujímavé článkyRekreačné cvičenie karate

Predslov

Väčšina členov nášho klubu sú rekreačný cvičenci, alebo bývalí aktívny karatisti v strednej vekovej kategórií. Špeciálnou kategóriou sú rodičia, ktorý pôvodne iba priniesli svoje deti na karate a neskôr využili možnosť efektívne využiť čas strávený čakaním na svoje ratolesti, pridali sa k nám a dnes sú pevnou súčasťou klubu.

Vzhľadom k týmto skutočnostiam venujem tento článok ,,rekreačným karatistom,, ktorým by som rád priblížil doplnkové formy a možnosti cvičenia, ktoré majú prispieť k celkovému rozvoju a rastu výkonnosti v karate alebo iných bojových umeniach.

Prečítať celý článok

Čo je to karate

Karate je moderný ucelený a neustále sa rozvíjajúci systém bojového umenia, ktorý v pozitívnom smere ovplyvňuje a rozvíja psychickú a fyzickú stránku človeka. Pochádza z ostrova Okinawa.

Zvyšuje zdravé sebavedomie a učí k úcte k sebe samému a k svojmu okoliu. Napriek tomu, že je to individuálny šport, rozvíja aj schopnosť práce v kolektíve. Cvičenie karate nie je obmedzené vekom, nakoľko má pretekár po ukončení športovej kariéry možnosť ísť ďalej po ceste zvanej tradičné karate. Tradičné karate sa zameriava na sebaobranné a zdravotné uplatnenie v bežnom živote. Zahŕňa špecifické posilňovanie svalstva, dychové cvičenia, rozvoj osobnosti karatistu smerom dovnútra. Spoznáva sám seba, zisťuje netušené možnosti práce s vlastným telom, ktoré neponúka športové karate a môže tieto cvičenia aplikovať v podstate až do smrti.

Prečítať celý článok

Potrebná výstroj

Na začiatok mladému karatistovi stačia tepláky, tričko, ľahká športová obuv s bielou podrážkou a fľaša s vodou.  Neskôr výstroj pozostáva z karate gi, opasku (obi), chráničov rúk, holení a priehlavkov a chráničov zubov.

Prečítať celý článok

Partneri klubu


01
02
03
04
05
Samorin
Ac
08

Budokan Samaria, o.z. © 2019
BUDOKAN SAMARIA je člen BÚK a SZK